Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Tau, Mamyte

Projektas „Tau, Mamyte“

Tu-azuoleli-simtasaki_foto Algirdas Rakauskas  Dainuoti Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje  Motinos garbei mažieji „ąžuoliukai“ pradėjo dar 1981 m., anuomet politizuotą Kovo 8-osios šventę neutralizuodami ir paversdami ją tiesiog mamytėms skirta diena. Sėkmingai bendradarbiaujant su filharmonija, bėgant metams ta šventė natūraliai įsijungė į projektą „Koncertas visai šeimai“ būtent Motinos dieną ir sėkmingai vyksta iki pat šių dienų. Tai ne tik dainuojančių vaikų dovana savo mamoms, bet ir visos „Ąžuoliuko“ šeimos dalyvavimas abiejose scenos pusėse. 

      Dalyvaudami projekte „Tau, Mamyte“ mažieji dainininkai ne tik įgauna galimybę koncertuoti svarbiausioje Lietuvos scenoje, atstovauti „Ąžuoliukui“ bei propaguoti jį visuomenei, bet ir patirti bendro darbo metu repeticijose iškylančius sunkumus, jų sprendimus ir galiausiai – rezultatą koncerto metu. Nuo mažų dienų dainuojantis vaikas turi galimybę atlikti įvairias programas pagal kiekvienais metais skirtingą temą, kurią parenka bei repertuarą sudaro pradinių klasių chorų vadovės Daiva Leipuvienė, Renata Kuncienė, Eglė Čigriejūtė Strolienė ir Edita Narmontienė. Scenoje skamba tai klasikų, tai šiuolaikinė, tai išskirtinai lietuvių kompozitorių ar liaudies muzika. Berniukai koncertuoja su žymiais muzikais profesionalais, stebi projekte dalyvaujančius aktorius, klausosi muzikologų komentarų. Kadangi dalyvauja visi keturi „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos chorai ir „Ąžuoliuko“ Mažylių choras (virš 200 berniukų), vaikai pratinami dirbti drauge, greitai reaguoti į dirigenčių pastabas ar aktorių nurodymus, tvarkingai sustoti scenoje, išmokti kultūringai elgtis filharmonijos užkulisiuose. Vyksta ne tik muzikinis , bet ir organizacinis bei auklėjamasis procesas. Juk nieko nėra svarbiau, kaip pasiekti pagrindinį humanistinį tikslą – proginiais koncertais vaiko sąmonėje įtvirtinti Motinos kultą, kuris šiuolaikinėje pragmatiškoje visuomenėje  iš dalies yra praradęs savo išskirtinumą. Motinos vardo išaukštinimas, tarpusavio pagarbos ir meilės iškėlimas yra pagrindas „Ąžuoliuko“ berniukams su savo chorų vadovėmis ir toliau vystyti ilgametę programą kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija.

Mokytoja metodininkė Eglė Čigriejūtė Strolienė