Projektas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu”

Projektas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ puoselėja trijų meno rūšių – muzikos, dailės ir literatūros – sąveikos idėją, kuri ypač svarbi dabartinės kultūros sąlygomis, nes šiuolaikinė meninė kultūra peržengusi žanrų ribas, pasitelkia įvairių meno rūšių išraiškos galimybes. Todėl svarbu nuo mažens pratinti vaikus gilintis į muzikos, dailės, žodinės kūrybos paslaptis, išbandyti jėgas kuo įvairesnėje meninėje veikloje.

Projektas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“, rengiamas kas antrų metų pavasarį. Šis integralus projektas sudaro puikias sąlygas muzikos, meno ir dailės mokyklų mokiniams atrasti ir realizuoti savo talentus, o pedagogams – ugdytojo meistriškumą.

Projekto tikslai:

– ugdyti mokinių kūrybiškumą, sceninį meistriškumą, suteikti atradimo džiaugsmą;

– supažindinant jaunuosius atlikėjus ir dailininkus su įvairių stilių bei epochų kompozitorių muzika bei dailės kryptimis, atskleisti, padėti atrasti sąsajas tarp skirtingų menų;

– inicijuoti įvairių lygių švietimo ir meno institucijų bendradarbiavimą;

– plėtoti dailės ir muzikos pedagogų kompetencijas ieškant menų raiškos ir pedagogikos integracinių ryšių.

Projektą sudaro penkios dalys:

Projektą įgyvendina Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokykla su partneriais: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vievio meno mokykla, Vilniaus dailės akademijos Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerija „Židinys“, M. K. Čiurlionio namais. Projekto vadovė – fortepijono mokytoja metodininkė Asta Grybienė.

Informacija teikiama el. paštu: skambinuisivaizduojupiesiu@gmail.com

XI projektas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu” 2024

X projektas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu” 2022