Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkursas

dirigentu konkursas 2016 afisa 2016-04-06 Vilniaus Mokytojų namuose įvyko Hermano Perelšteino jaunųjų choro dirigentų konkursas. Šis konkursas skirtas „Ąžuoliuko“ choro įkūrėjo, vieno iškiliausių lietuvių muzikos istorijos asmenybių, vardui įamžinti. Kasmet konkurse dėl nugalėtojo vardo varžosi patys gabiausi „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos aštuntokai, o nugalėtojui suteikiama teisė diriguoti pirmokų chorui absolventų išleistuvių koncerte.

Pirmasis dirigentų konkursas buvo surengtas 1998 metais ir nuo tada jis tapo kasmetiniu ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos renginiu. 2009 metais, švenčiant „Ąžuoliuko“ 50-metį, konkursui suteiktas Hermano Perelšteino vardas. Dirigentų konkursas organizuojamas siekiant jaunąją kartą supažindinti su Hermano Perelšteino veikla, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti jaunųjų ąžuoliukų dirigentinį meistriškumą bei konkursinį patyrimą. Per visą konkurso istoriją vertinimo komisijoje dalyvavo patys žymiausi Lietuvos chorvedžiai: prof. Povilas Gilys, prof. Vaclovas Augustinas, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas ir daug kitų „Ąžuoliuko“ draugų.

Šiais metais konkursas buvo skirtas choriniam džiazui. Jaunuoliai dirigavo vieną iš privalomų kūrinių: Rhona Polay „Come in and Stay a While“ bei George Gershwin „LoveWalked In“. Konkurso dalyvius vertino komisijos pirmininkas – prof. Vytautas Miškinis bei svečias iš Maltos – kunigas, kompozitorius, Maltos Katalikų instituto direktorius – John Galea. Pirmąją vietą laimėjo mokytojos Ritos Nenėnaitės mokinys Justas Stakionis, koncertmeisteris Robertas Šiurys, antrąją vietą – mokytojos Renatos Kuncienės mokinys Mantas Migauskas, koncertmeisterė Ekvilija Sutkevičienė, o trečiąją užėmė mokytojo Gintaro Leipaus mokinys – Petras Lapukas, koncertmeisterė Kristina Vasiliauskaitė. Sveikiname laimėtojus!

Vyr. mokytojas  Gintaras Leipus