Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkursas

     2020 m. kovo 25 d. 15.00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkursas, skirtas berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 60-mečiui ir „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos 40-mečiui.

Nuostatai


    2018 m. kovo 21 d. 15.00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkursas, skirtas Vydūno 150-mečiui.

Nuostatai


     Praėjusį trečiadienį, kaip ir kiekvieną pavasarį, „Ąžuoliuko“ aštuntokai rinkosi į Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkursą.
Patys gabiausi aštuoni jaunuoliai varžėsi dėl konkurso nugalėtojo vardo. O tai pasiekti buvo nelengva: sudėtingos Vytauto Miškinio Missa „Pro Pace“ mišios, pati reikliausia vertinimo  komisija, kurios pavydėtų ne vienas respublikinis konkursas, įpareigojanti Šv. Kotrynos bažnyčios aplinka ir nepakartojamas ketvirtokų choras, vadovė Daiva Leipuvienė, koncertmeisterė Svaja Skučienė – šių metų konkurso ypatumai.
Jaunuosius dirigentus vertino komisijos pirmininkas prof. V. Miškinis, prof. P. Gylys, prof. V. Augustinas, doc. G. Venislovas (visi buvę ąžuoliukai – žymūs Lietuvos chorvedžiai) ir svečias iš Taivanio, prof. Ming-Jen Chuang. Sveikindamas konkurso laureatus, svečias palinkėjo jaunuoliams sėkmės muzikos kelyje ir išreiškė viltį kitąmet į Lietuvą atvykti su savo choru ir mokiniais (gal netgi dalyvauti dirigentų konkurse?).
Išrinkti nugalėtoją komisijai buvo sudėtingas uždavinys. Konkurso dalyviai stebino savo gabumais bei džiugino darbo rezultatais. Visi jaunieji dirigentai buvo verti pagyrimų, todėl ir prizinės vietos skirtos ne trys, o penkios: dvi trečiosios vietos – Lukas Padribonas, mokytoja D. Leipuvienė ir Lukas Eigėlis, mokytojas Gintaras Leipus), dvi antrosios – Kristijonas Šidlauskas ir Ignas Miškinis, mokytoja Daiva Leipuvienė ir konkurso nugalėtojas – Dominykas Žvirblis, mokytojas Vytautas Pastarnokas.  Sveikiname laimėtojus!

Vyr. mokytojas Gintaras Leipus

Daugiau nuotraukų


2016 m. balandžio 6 d. Vilniaus Mokytojų namuose įvyko Hermano Perelšteino jaunųjų choro dirigentų konkursas. dirigentu konkursas 2016 afisa
Šis konkursas skirtas „Ąžuoliuko“ choro įkūrėjo, vieno iškiliausių lietuvių muzikos istorijos asmenybių, vardui įamžinti.

Kasmet konkurse dėl nugalėtojo vardo varžosi patys gabiausi „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos aštuntokai, o nugalėtojui suteikiama teisė diriguoti pirmokų chorui absolventų išleistuvių koncerte.

     Pirmasis dirigentų konkursas buvo surengtas 1998 metais ir nuo tada jis tapo kasmetiniu ,,Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos renginiu. 2009 metais, švenčiant „Ąžuoliuko“ 50-metį, konkursui suteiktas Hermano Perelšteino vardas. Dirigentų konkursas organizuojamas siekiant jaunąją kartą supažindinti su Hermano Perelšteino veikla, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti jaunųjų ąžuoliukų dirigentinį meistriškumą bei konkursinį patyrimą. Per visą konkurso istoriją vertinimo komisijoje dalyvavo patys žymiausi Lietuvos chorvedžiai: prof. Povilas Gilys, prof. Vaclovas Augustinas, doc. Gintautas Venislovas, prof. Jurijus Kalcas ir daug kitų „Ąžuoliuko“ draugų.

      Šiais metais konkursas buvo skirtas choriniam džiazui. Jaunuoliai dirigavo vieną iš privalomų kūrinių: Rhona Polay „Come in and Stay a While“ bei George Gershwin „LoveWalked In“. Konkurso dalyvius vertino komisijos pirmininkas – prof. Vytautas Miškinis bei svečias iš Maltos – kunigas, kompozitorius, Maltos Katalikų instituto direktorius – John Galea. Pirmąją vietą laimėjo mokytojos Ritos Nenėnaitės mokinys Justas Stakionis, koncertmeisteris Robertas Šiurys, antrąją vietą – mokytojos Renatos Kuncienės mokinys Mantas Migauskas, koncertmeisterė Ekvilija Sutkevičienė, o trečiąją užėmė mokytojo Gintaro Leipaus mokinys – Petras Lapukas, koncertmeisterė Kristina Vasiliauskaitė. Sveikiname laimėtojus!

Vyr. mokytojas  Gintaras Leipus