Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Paminėta H. Perelšteino mirties sukaktis

     Laikas nenumaldomai bėga. 2018-01-11 sukako 20 metų nuo „Ąžuoliuko“ choro įkūrėjo prof. Hermano Perelšteino mirties (gimė 1923 m. birželio 7 d., Karaliaučiuje, Vokietija – mirė 1998 m. sausio 11 d., Niujorke, Niujorko valstija, JAV).
     Tai, kad „Ąžuoliukas“ tapo savotiška legenda, byloja Naujųjų metų išvakarėse pasirodžiusi Dariaus Krasausko knyga „Mes – iš Ąžuoliuko“. Ši savotiška jau beveik 60 metų gyvuojančio kolektyvo istorija, perteikta daugiau nei dviem šimtais pasakojimų. Neveltui H. Perelšteinas savo laiškuose „Ąžuoliukui“ rašė: „Aš žinojau prieš išvažiuodamas, ko netenku. Tik neįsivaizdavau, kad iki tokio laipsnio bus sunku be Jūsų. Be Jūsų, be bendravimo su visu „Ąžuoliuko“ kolektyvu – tuščia ir niūru… Aš visa tai rašau tik tam, kad Jūs ir ateityje išlaikytumėte tą draugystės, žmogiškumo atmosferą, kuri sudaro „Ąžuoliuko“ pagrindą, kuri ir Jūsų ateities gyvenime praturtins Jus. Tikras žmogiškumas bendraujant yra pats didžiausias turtas.“ (Hermanas Perelšteinas: Trys ištrėmimai ir gyvenimo prasmė. V. Jakelaitis, V.: Alka, 1994)

 

Mokytoja metodininkė Audronė Aleksandravičiūtė