Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Seminaras „Integruoto meninio ugdymo inovacijos“

Projektas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ 2018

 

Seminaras

„Integruoto meninio ugdymo inovacijos“

 

Kovo 23 dieną Lietuvos edukologijos universitete vyko Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokyklos ir jos partnerių Vievio meno mokyklos,  Lietuvos edukologijos universiteto, Skuodo meno mokyklos bei Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijos „Židinys“  organizuojamo respublikinio projekto „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ teorinis – praktinis seminaras „Integruoto meninio ugdymo inovacijos“. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą seminarą rengė  Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto katedra kartu su Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla. Naudingą ir įsimintiną paskaitą vedė LEU Ugdymo mokslų fakulteto Šokio ir teatro katedros doc. dr. Dalia Ramutė Karatajienė, kuri gvildeno lietuviško tapatumo paieškas šiuolaikinėje Lietuvos dailėje. Skirtingas meno rūšis jungiančio seminaro klausytojus VDA lektorius Vygintas Orlovas supažindino su spalvų ir garsų tyrimų ištakomis ir jų pritaikymo galimybėmis šiuolaikinėje muzikoje. Ypač jauki ir įsimintina buvo Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos vyr. mokytojos Mildos Pleitaitės paskaita  apie M. K. Čiurlionio kūrybos pažinimą ir pritaikymą integruoto meninio ugdymo procese. Seminaro klausytojų dėmesį prikaustė knygos  „Šiandien karaliai mums pasakas seka“ inscenizacija, kurioje dalyvavo knygos autorė ir smuikininkė Milda Pleitaitė, skaitovas ir pasakotojas rašytojas Kazimieras Momkus, fortepijonu pritarė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivis Adomas Pleita. „Fantazijų ir simbolių kupini M. K. Čiurlionio paveikslai paskatino autorius sukurti laisvos vaizduotės įkvėptas poetines pasakas, kurios leis pažvelgti į dailininko kūrybą kitokiu žvilgsniu ir kvies paklajoti po paslaptingą pasaulį.“ Seminaro programos vadovai LEU Ugdymo mokslų fakulteto Muzikos katedros vedėja prof. dr. Asta Rauduvaitė ir Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė Aušra Šikšnelienė.

 

Asta Grybienė

Projekto vadovė

Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokyklos

mokytoja metodininkė