Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Šalies jaunųjų atlikėjų konkursas RUDENS POP-JAZZ

II Šalies jaunųjų atlikėjų konkursas RUDENS POP-JAZZ 2021

 


Šalies jaunųjų atlikėjų festivalis RUDENS POP-JAZZ 2018 

                                                                                    

Nuostatai

 

Apie projektą

                             Kiekvienas muzikos mokyklos mokytojas, dėstantis instrumentą, siekia, kad mokiniai ne tik išmoktų kūrinius, bet ir galėtų juos atlikti scenoje su nuotaika, polėkiu ir charakteriu, kad jie degtų noru muzikuoti, kurti, improvizuoti, kad baigę muzikos mokyklą nepamirštų savo instrumento. Yra daug puikių popdžiazinės muzikos kūrinių, kuriuos mielai groja jaunieji muzikantai. Ne visi lengvai išmoksta  sudėtingą, sinkopuotą ritmą, ypač svingo. Sudėtingi ir harmoniniai džiazo sąskambiai, o kai kurie kūriniai reikalauja didesnės atlikimo technikos. Tačiau yra vaikų, kurie su dideliu užsidegimu ir noru atlieka tokią muziką, kartą išmokę popdžiazinį kūrinį, tokių kūrinių nori mokytis vis daugiau ir daugiau. Todėl šiuolaikiniai mokytojai savo mokiniams turėtų laisviau parinkti repertuarą. Be privalomos polifonijos ir stambios formos, etiudų galima dažniau išrinkti ir popdžiazinės muzikos kūrinių, kuriuos mokiniai  su didžiausiu džiaugsmu  mokosi ir atlieka scenoje. Mes turime jiems suteikti tokią galimybę. Dėl to ir kilo noras surengti jaunųjų atlikėjų festivalį RUDENS POP-JAZZ, kurio pagrindinis tikslas – skatinti muzikos atlikimo džiaugsmą ir sceninę saviraišką.

                             Paskutinį 2018 metų lapkričio šeštadienį į Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklą atvyko jaunieji  atlikėjai ne tik iš Vilniaus Karoliniškių, Algirdo, „Lyros“, „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklų, Grigiškių meno mokyklos, bet ir iš Alytaus, Jiezno, Širvintų, Elektrėnų, Rudaminos. Festivalio atidaryme susirinkusius salėje pasveikino mokyklos direktorė, festivalio kuratorė Aušra Šikšnelienė. Dalyviams popdžiazinės muzikos numerį paruošė pianistas Robertas Šiurys. Aldonos Murauskienės eiles apie rudenį skaitė renginio vedėjai – mokytoja Solveiga Miliūtė ir KMU 2 m. m. mokinys Lukas Eigėlis. Vertinimo komisijoje dalyvavo pirmininkė, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė Aušra Šikšnelienė; nariai – direktorės pavaduotoja ugdymui Liudmila Ikonikova, Instrumentinio skyriaus metodinės grupės primininkė Daiva Tumėnaitė-Vizgirdienė, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytojas metodininkas Gintaras Mockus, Grigiškių meno mokyklos mokytojas Rytas Lingė; sekretorė, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Asta Grybienė.  Vertinimo komisijos nariai įteikė dalyviams nominacijas – už geriausią popdžiazinio kūrinio atlikimą, už artistiškumą, už muzikalumą, už geriausią atlikimo techniką, už kūrybišką improvizaciją, už puikų ansambliškumą, už unikalumą.

                             Visą dieną mokykloje skambėjo smagus popdžiazas, kurį su džiaugsmu atliko vaikai ir su didžiausiu malonumu klausėsi susirinkę tėvai, mokytojai ir svečiai, kurie iš anksto skubėjo užsiimti  vietas mūsų mokyklos nedidelėje, bet  jaukioje salėje. Šiais metais festivalis vyko I kartą ir sulaukė nemažai dalyvių. Iš viso pasirodė 77 mokiniai: 42 solistai-pianistai ir 19 instrumentinių ansamblių. Juos paruošė 40 šalies mokytojų. Džiugu, kad dalyvavo net 45 Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos auklėtiniai, kuriuos paruošė 19 mokytojų. Visą dieną mokykloje veikė popdžiazinės muzikos natų rinkinių paroda „Džiazo įkvėpti“. Ją parengė bibliotekos vedėja Ilona Ada Gelpernaitė. Pertraukų metu festivalio dalyviai, mokytojai ir svečiai galėjo susipažinti su popdžiazine literatūra. Renginį fotografavo Arvydas Stankevičius ir Aurimas Grybas. Jų nuotraukos bus patalpintos mokyklos internetinėje svetainėje ir archyvinėje medžiagoje.  

                             Nuoširdžiai dėkoju mokiniams, mokytojams ir tėvams už dalyvavimą šventėje; Vertinimo komisijai; Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorei Aušrai Šikšnelienei už prasmingą bendradarbiavimą ir suteiktą mokyklos finansinę paramą; projekto vadovei Margaritai Bilkienei už puikų bendradarbiavimą, festivalio logotipo sukūrimą ir spausdinių maketavimą; projekto koordinatorei, fortepijono skyriaus metodinės grupės pirmininkei Vilmai Jasudėnaitei; Organizaciniam komitetui ir visiems, kas padėjo įgyvendinti šį projektą.         

 

                                                                                                                                        Projekto vadovė Rima Podprugina

Festivalio programa

Festivalio nominantai

Festivalio nuotraukos