Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Festivalis – akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją”

       Šeštadienį, lapkričio 3 d., 18 val. koncertas vyko Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje, o lapkričio 4 d., 17 val. – Kauno valstybinėje filharmonijoje. Berniukų ir jaunuolių chorai klausytojams atliko L. Bernsteino „Čičesterio psalmes“ – 1965 m. Čičesterio festivaliui Anglijoje parašytą chorinę siuitą mišriam chorui ir diskantui pagal hebrajų psalmių tekstus bei lietuvių kompozitorių kūrinius. 

       „Širdyje mes visada laikomės nuostatos, kad berniukai nei tarpusavyje, nei viešoje erdvėje neturi toleruoti smurto, patyčių ir netylėti, jei aplink vyksta blogi dalykai. Tą atspindi ir mūsų festivalio pavadinimas. Muzika žadina teigiamas emocijas, dainavimas chore ugdo vaikų meninius gebėjimus, taip pat tai yra bendravimo forma, tad labai svarbu, kai į festivalį susirinkę berniukų chorai (koncertuose dainuos per 200 vaikų – aut. past.) gali padainuoti kartu. Festivalis „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ ne spekuliuoja savo pavadinimu, o labiau įrodo mūsų egzistavimo prasmę ir atitinka mūsų bendrystės jausmus bei draugystės sampratą“, – sako choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas, dirigentas prof. Vytautas Miškinis. Straipsnis iš internetinio portalo http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-10-29-berniuku-choru-festivalis-pries-smurta-ir-narkomanija/172576

 

Nuotraukos Algirdo Rakausko