Tėveliai fortepijono pamokoje

Visą savaitę nuo lapkričio 12 iki 16 d. mokytojos metodininkės Aušros Šikšnelienės mokinių tėveliai apsilankė savo sūnaus fortepijono pamokoje.

Džiugu, kad berniukai laukė savo tėvų su malonumu. Tai rodo gerus, šiltus tėvų santykius su savo vaikais.

Pamokos metu su tėveliais aptarėme fiziologinių, metodinių, techninių įgūdžių svarbą. Aiškinomės, kaip nustatome teisingą sėdėjimą prie instrumento, kaip dažnai atkreipiame dėmesį į pirštų, plaštakos laikyseną, kokius specialius pratimus reikėtų atlikti prieš skambinimą, kad rankos būtų laisvos. O garsas, judesys, meninis kūrinio atlikimas, emociniai elementai tam, kad mokinius pamokoje kuo nors praturtintų, muzika sužavėtų.

Visi supratome, kad pamokoje svarbu nuoseklumas ir tikslingumas. Tarp pamokų turi būti nuoseklus ryšys – esminių dalykų sistemingas įtvirtinimas, kad pagrindiniai muzikos dėsniai užsifiksuotų mokinių sąmonėje.

Jūsų fortepijono mokytoja

Aušra Šikšnelienė