Konferencija „Šiuolaikiniai lietuvių kompozitoriai ir pedagogai – jaunojo muziko ugdymui“

Pasitinkant Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos 40-metį, berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 60-metį, balandžio 5 dieną Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Centrinių rūmų Juozo Karoso salėje vyko šioms svarbioms sukaktims skirta konferencija „Šiuolaikiniai lietuvių kompozitoriai ir pedagogai – jaunojo muziko ugdymui“. Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokyklos ir jos partnerių LMTA pedagogikos katedros, LMTA Karjeros ir kompetencijų centro  bei Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojama  konferencija yra svarbi XVI respublikinio Leono Povilaičio šiuolaikinės lietuviškos muzikos projekto dalis.

Nacionalines vertybes puoselėjančios šventės pradžią paskelbė Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokyklos jaunučių choras, atlikęs lietuvių liaudies dainą „Vilniaus miestely“, aranžuotą Daivos Nenėnaitės bei nuotaikingą Bangos Balakauskienės ir Rūtos Girdzijauskienės dainą „Būna būna“. Choro vadovė Daiva Leipuvienė, koncertmeisterė Svaja Skučienė.

Kas antri metai vykstančio projekto konferencijos dalyvius pasveikino Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė Aušra Šikšnelienė, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius ir LMTA Pedagogikos katedros vedėja prof. dr. Ramunė Kryžauskienė. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su nacionalinio pedagoginio repertuaro naujovėmis bei muzikinio ugdymo tendencijomis. Naudingą ir įdomią paskaitą vedė kompozitorius, Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. Sigitas Mickis, kuris gvildeno šiuolaikinės muzikos atlikimo klausimus. Ypač jauki ir įsimintina buvo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos projektų ir metodinės veiklos koordinatorės, kompozitorės Vaidos Striaupaitės Beinarienės autorinės knygos mediniams pučiamiesiems instrumentams „Lietaus žaidimai“ pristatymas. Naujo rinkinio kūrinius įtikinamai interpretavo Nacionalinės

K. Čiurlionio menų mokyklos fleitininkė Brigita Beinarytė, koncertmeisteris Simas Minkevičius (mokytoja Ula Čaplikaitė), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Jonės Lyndos, Vakario Verbicko, Domo Dringelio ir Motiejaus Smetonos saksofonų kvartetas (vadovas Vytautas Labutis) bei LMTA obojininkas Tadas Girčys (prof. Roberto Beinario klasė). Daugelio metų tyrimus  atskleidė LMTA doc. dr. Lolita Jolanta Navickienė savo išleistoje „Šeimos knygoje: ankstyvojo muzikinio ugdomojo sveikatingumo galimybės.  LMTA doc. Eirimas Velička pristatė savo analizių ir tyrimų knygą „Lietuvių etninė muzika pradinio muzikinio ugdymo sistemoje.

Muzikos ir meno mokyklų, ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokytojams bei kompozitoriams skirtą konferenciją rengė LMTA Karjeros ir kompetencijų centras kartu su Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla. Konferencijos programos vadovai Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pedagogikos katedros vedėja, prof., dr. Ramunė Kryžauskienė ir Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė, mokytoja metodininkė Aušra Šikšnelienė.

Mokytoja metodininkė Asta Grybienė