Leidinių paroda „Šiuolaikiniai lietuvių kompozitoriai ir pedagogai-jaunojo pianisto ugdymui“

Jau tapo gražia tradicija kiekvieną Leono Povilaičio respublikinio šiuolaikinės lietuviškos muzikos konkurso ir konferencijos „Šiuolaikiniai lietuvių kompozitoriai ir pedagogai-jaunojo pianisto ugdymui“ dieną parengti naujausių šiuolaikinių lietuvių kompozitorių leidinių parodą. Ne išimtis ir šie – jubiliejiniai Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos, berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ bei Leono Povilaičio gimimo sukakties metai. Paroda vyko balandžio 5-6 d. LMTA centriniuose rūmuose. Ją parengė bibliotekininkė Ilona Ada Gelpernaitė.

Su nostalgija prisimenu pačią pradžią – 1998 metus, kai šviesaus atminimo kompozitorius Leonas Povilaitis „įžiebė“ kūrybinę ugnį, skatindamas kitus kompozitorius kurti vaikams, o mokytojus – leisti naujus šiuolaikinių lietuvių kompozitorių rinkinius. Jo pradėtas darbas tęsiamas ir dabar.  Kasmet išleidžiama nemažai šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių. Daugelis kompozitorių yra gerai žinomi visame pasaulyje. Jų kūrinius atlieka žymiausi lietuvių atlikėjai. Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla yra sukaupusi nemažą kiekį įvairių kompozitorių kūrinių rankraščių bei spausdintų leidinių. Lietuvos ir kitų kraštų vaikai gali tikrai džiaugtis išleistais rinkiniais, skirtais jiems: „Vaikystė su muzika“, „Labai noriu gražiai groti“ (1-ma ir 2-a knygos), „Kūriniai jaunajam pianistui“, „Dedikacijos“ ir kt. Šį kartą parodoje buvo eksponuojama per 40 lietuviškos pedagoginės literatūros leidinių. Šiais metais paroda pasipildė Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos projektų ir metodinės veiklos koordinatorės, kompozitorės Vaidos Striaupaitės-Beinarienės autoriniu rinkiniu mediniams pučiamiesiems instrumentams „Lietaus žaidimai“. Parodos lankytojai, kompozitoriai, pedagogai, moksleiviai turėjo gerą progą susipažinti su repertuaro naujovėmis. Parodos metu didelio susidomėjimo sulaukė Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokytojų išleisti šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūrinių leidiniai: „Gimtinės delne“, „Aidas virš upės“, „Kūriniai jaunajam pianistui“, „Akimirkos“, V. Miškinio dainų rinkinys „Padainuosim pasakėlę“. Liaudies išmintis sako: „Nauja – tai gerai pamiršta sena“. Pedagogai, kompozitoriai, konferencijos ir konkurso dalyviai galėjo išvysti ir gerokai primirštus ir visai nematytus leidinius, kurie jiems teikė atradimo džiaugsmą. Paroda supažindina su šiuolaikine lietuviška muzika, paskatina lietuvių kompozitorius kurti naujus kūrinius vaikams, praturtina pedagoginį repertuarą, skatina domėtis lietuviška muzika, prisiliesti prie savo ištakų. Šviesaus atminimo Leono Povilaičio žodžiai: „Mylėki ir puoselėki lietuvišką muziką, nes ji – gyva mūsų prosenelių širdžių kalba“.

Bibliotekininkė Ilona Ada Gelpernaitė