IV-asis tarptautinis gitaros festivalis Jüchen 2019

2019 m. lapkričio 14-17 d. Jüchene (Vokietija) vyko IV-asis tarptautinis Gitaros festivalis Jüchen 2019. Renginį sudarė garsių atlikėjų koncertai, meistriškumo kursai ir konkursas, kuriame pasirodė dalyviai iš Vokietijos, Čekijos, Serbijos, Bosnijos-Hercogovinos, Ispanijos, Tailando, Kinijos, Italijos, Brazilijos, Rusijos, Pietų Korėjos ir kt. Ansamblių kategorijoje dalyvavo Algirdas Leonardas Poškus (KMU1) ir mokyklos absolventas Augustas Poškus, duetą paruošė mokytoja Vaidotė Benaitienė.

Komisijos nariai, pripažinimą pelnę gitaristai Thomas Oldenbürger-Kluth (Vokietija), Mark Eden ir Christopher Stell (Didžioji Britanija), Nicola Yasmin Stock, Luke Pan, Daniel März (Vokietija) duetą įvertino maksimaliais balais ir skyrė pirmą vietą trečiojoje amžiaus kategorijoje (15-17m.). Programoje skambėjo G. F. Telemann, E. Granados, A. Piazzolla, L. Brouwer kūriniai. Berniukai dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos vedė garsaus britų Eden-Stell gitarų dueto nariai. Jie buvo nustebinti aukšto lygio Poškų muzikavimu ir pavadino juos ,,naujaisiais broliais” pakeisiančius virtuozų brazilų brolių duetą.

Mokytoja Vaidotė Benaitienė

Nuotraukos Algirdo Poškaus