Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Koncertas IX respublikinio konkurso „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ atgarsiai

Spalio 19 d. 16 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko IX respublikinio jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalio – konkurso Koncertas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ atgarsiai.

Jaukus ir šiltas vakaras prasidėjo konkurso vertinimo komisijos sveikinimu. Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Daiva Tumėnaitė – Vizgirdienė ir koncertmeisterė Renata Milašiūtė – Drungilienė atliko kompozitoriaus Wilhelm Popp „Valsą“. Skambanti  muzika jautriai ir subtiliai derėjo Vievio meno mokyklos mokytojos ekspertės Adelės Kasputienės sukurtiems paveikslams, kurių pirmąjį „Iki šešėlio“ lydėjo autorės sukurti poetiški žodžiai: „Vakaras vėl ir vėl ateina, ramybė gimsta saulei einant ilsėtis. Daug kartų taip buvo. Kada sugrįšiu, mane vėl puoš viltinga šypsena“. Visus susirinkusiu Šv. Kotrynos salėje sužavėjo ir antrasis paveikslas, autorės pavadintas „Mėlynos pievos šešėlis“.

Šventės dalyvius ir svečius nuoširdžiais ir prasmingais žodžiais pasveikino Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos pavaduotoja ugdymui, l. e. direktoriaus pareigas Liudmila Ikonikova.

Projekto „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ baigiamajame koncerte dalyvavo konkurso laureatais ir diplomantais tapę jaunieji atlikėjai iš Švenčionėlių, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Molėtų, Marijampolės, Vievio meno mokyklų. Taip pat jaunieji menininkai atvyko iš Vilniaus Karoliniškių, Balio Dvariono dešimtmetės, „Lyros“ bei „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklų.

Po ypatingą aurą saugančiais bažnyčios skliautais skambėjo pluoštas lietuvių autorių bei pasaulinio garso įvairių žanrų ir stilių kompozitorių kūrinių, atliekamų fortepijonu, smuiku, fleita, kanklėmis bei akordeonu. Viso renginio metu susirinkę meno gerbėjai žavėjosi nuoširdžias ir vertais aukščiausių apdovanojimų, vaizdo projekcijoje rodomais, konkurso dalyvių piešiniais.

Šių metų projektas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ ėjo sudėtingu koronaviruso sukeltos pandemijos  keliu, todėl, kiekvieno, dalyvavusio įgyvendinant renginį indėlis yra labai svarbus ir ypatingas. Norisi padėkoti konkurso dalyviams, kurių meilė muzikai ir menui, atkaklumas ir pasiryžimas padėjo nenuleisti rankų ir kartu keliauti šiuo sudėtingu laikotarpiu, mokytojams, kurių neišsenkama energija ir patirtis įkvėpė jaunuosius talentus.

Svarbu prisiminti atsakingą vertinimo komisijos darbą, kuri negalėjo gyvai išgirsti pasakų ir istorijų bei atliekamos muzikos, bet skaitydami, paštu atsiųstus konkurso dalyvių pasakojimus, jautė, kiek širdies ir kūrybiškumo yra kiekviename žodyje, puikiai atspindinčiame ypatingą, nepakartojamą ir muzikalų piešinių turinį. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorės, daktarės Ramunės Kryžauskienės vadovaujamą konkurso komisiją sudarė Lietuvos kultūros tyrimo instituto daktarė Lijana Natalevičienė, Vievio meno mokyklos mokytoja ekspertė Adelė Kasputienė, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokytojos metodininkės Liudmila Ikonikova, Daiva Tumėnaitė – Vizgirdienė ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokytoja Austė Jurgelionytė – Varnė. Ilgų svarstymų rezultatus, renkant geriausius bei talentingiausius moksleivius, susumavo komisijos sekretorė, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Rima Podprugina.

Salėje sėdintys žiūrovai mato tik galutinį šio skirtingas meno rūšis vienijančio renginio rezultatą. Dar iki pasirodymo scenoje atliekamas didelis kūrybinis ir techninis darbas. Todėl malonu prisiminti ir padėkoti projekto „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ organizatoriams,  puikiems kūrybiniams partneriams ir rėmėjams, kurių dėka renginys tampa įspūdingesnis ir šventiškesnis. Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla visada džiaugiasi projekto kūrybinių partnerių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vievio meno mokyklos, Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijos „Židinys“, darniu  kūrybiniu ir organizaciniu darbu. Devintus metus rengiamą šventę parėmė UAB Sate, UAB „Gelsva“,  M. K. Čiurlionio namai.

…Po greitai praskriejusio renginio  liko ištuštėjusi salė ir ausyse skambantys koncerto vedėjos Editos Jauniškienės linkėjimas jauniesiems menininkams: „Mylėkite ir studijuokite didįjį muzikos meną – jis atvers jums ištisą jausmų ir minčių pasaulį. Jis padarys jūsų dvasią turtingesnę, tyresnę tobulesnę. Muzika, dailė padės atrasti savyje naujų, nepažintų ir nepastebėtų jėgų. Ir gyvenimas nušvis naujais tonais, naujomis spalvomis“.

 

Nuotraukos

Mokytoja metodininkė Asta Grybienė