Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Tarptautinė metodinė diskusija „Nuotolinis koncertmeisterio darbas: iššūkiai ir galimybės“

                                         

 

Tarptautinė metodinė diskusija

Nuotolinis koncertmeisterių darbas: iššūkiai ir galimybės

 

     2021 m. birželio 4 d. 12 val. įvyko Tarptautinė metodinė diskusija „Nuotolinis koncertmeisterių darbas: iššūkiai ir galimybės“. Diskusiją organizavo Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos vyr. koncertmeisteriai: Renata Milašiūtė – Drungilienė, Ekvilija Sutkevičienė ir Robertas Šiurys. Diskusijoje dalyvavo koncertmeisterių atstovai iš Lietuvos ir užsienio muzikos mokyklų: Vilmantė Povilonytė – Musikschule Minden, Musikschule „Pro musica“, Aušra Bernatavičiūtė – Bragancos šokio ir muzikos konservatorijos, Rimvydas Mitkus – Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos, Birutė Asevičiūtė – Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Ugnė Sabaitytė – Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos, Lina Verbickaitė-Poškienė – Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos ir Rita Pušinskienė – Vilniaus r. Rudaminos meno mokykla.

     Koncertmeisterių diskusijoje buvo iškelti pagrindiniai nuotolinio mokymo sunkumų klausimai ir problemos. Ieškota panašumų ir skirtumų nuotoliniame mokymo procese. Aptariamos pagrindinės problemos:

    Dauguma koncertmeisterių nuotoliniame ugdyme naudojo tas pačias priemones. Kūrinių tempus parinkdavo pagal mokytojo nurodytą metronomo vertę. Jei kūrinys parašytas be įžangos, palikdavo tuščią taktą tonikos natų, arba prieš kūrinio pradžią įdėdavo metronomo pulsaciją. Įrašus kūrė savo turimomis priemonėmis. Ne kiekvienas namuose gali įsirengti kokybišką įrašų studiją, tad įrašus tobulino su Music Speed Changer (Single Minded Productions;LLC) , Audacity (3.0.2) bei natų kūrimo progmamomis Sibelius (2020.12).

      Maloniai nustebino nuoširdus koncertmeisterių noras padėti vaikams kokybiškai mokytis nuotoliniu būdu. Ačiū, kad pasidalinote patirtimi.

 

Vyr. koncertmeisterė, mokytoja Ekvilija Sutkevičienė