Iškilmingas mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas absolventams ir jų koncertas

39. Tiek jaunųjų ąžuoliukų šiais metais papildė Maestro Hermano Perelšteino prieš 63 metus pradėtą ugdyti dainuojančių Lietuvos vyrų ąžuolyną. Pasipuošę kostiumais, varlytėmis, lydini gausių artimųjų būrių, šiltą gegužės 25 d. pavakarę jaunuoliai rinkosi Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atsiimti pirmojo jų gyvenimo atestato – Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos baigimo pažymėjimo.

Šventė prasidėjo absolventų koncertu – skambėjo net 20 jų pasirinktu instrumentu atliekamų kūrinių, atskleidusių, jog mokykloje vaikinai įgijo įvairiapusį muzikinį išsilavinimą. Koncertą praturtino graži mokyklos tradicija  – Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkurso laureatų Jokūbo Gedmanto ir Augusto Galkio pasirodymas su pirmokų choru (mokytoja D. Leipuvienė, koncertmeisterė R. Milašiūtė-Drungilienė). Jokūbo diriguojamas choras atliko Vytauto Miškinio dainą „Taip man Tėvynė kalbėjo“ (žodžiai V. Skripkos), o Augustas Galkis dirigavo Eglės Sirvidytės dainą „Mano namai“. Atliekant šią dainą chorui pritarė absolventai Vakaris Kudžma (gitara, mok. V. Benaitienė) ir Airidas Čyžius (akordeonas, mok. L. Pakalkienė). J. Gedmanto ir A. Galkio dirigavimo mokytoja – Natalija Ranceva. Gražu buvo stebėti „Ąžuoliuko“ kartų susitikimą scenoje: jaunųjų dirigentų jaudulį ir pastangas, mažųjų dainininkų entuziazmą ir muzikalų dirigento mosto atliepimą.

Renginys nepraėjo be siurprizo – savo iniciatyva susibūrę į chorą, absolventai padainavo B. Gorbulskio „Ant kiekvieno kalnelio“ (žodžiai J. Marcinkevičiaus) ir Maestro H. Perelšteino mėgstamiausią lietuvių liaudies dainą „Už aukštų kalnelių“. Diriguoti chorui buvo pakviestas meno vadovas Vytautas Miškinis. Tikimės, kad aštuntokų choro pasirodymas mokyklos baigimo šventėje taps nauja gražia tradicija.

Absolventai ir jų tėveliai išskirtiniu dėmesiu apdovanojo visus mokyklos darbuotojus – kiekvienam buvo įteikta dovanėle ir gėlės žiedas, o sustojusį bendrai nuotraukai kolektyvą pasveikino galingos susirinkusiųjų ovacijos ir vieningai skanduojamas „Ačiū!“. Ne vieną šis jaudinantis momentas sugraudino.

2022 metų Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos  laida jau 42-oji, kurioje 39 mokiniai. Pilną pagrindinio formalųjį švietimą papildančio muzikinio ugdymo programą baigė 36 mokiniai, 3 – nepilną programą. 4 metų kryptingo muzikinio ugdymo programą baigė 2 mokiniai. Visiems jiems  mokyklos direktorė Liudmila Ikonikova ir meno vadovas Vytautas Miškinis iškilmingai įteikė įgytą išsilavinimą patvirtinančius pažymėjimus. Sveikinimo kalboje L. Ikonikova pasidžiaugė tokiu gražiu būriu absolventų ir palinkėjo jiems atradus savo gyvenimo kelią niekada nepamiršti muzikos.

Šventinį renginį vedė mokytoja Edita Jauniškienė, koncertinės programos sudarymą kuravo mokytojos Vilma Jasudėnaitė ir Daiva Tumėnaitė-Vizgirdienė, kiti organizaciniai darbai gulė ant direktorės pavaduotojos ugdymui Agnės Enčienės, pavaduotojo ūkio reikalams Aurimo Grybo, mokytojų Daivos Leipuvienės ir Vaidotės Benaitienės, pečių. Prie šventės organizavimo svariai prisidėjo tėveliai Ilona Gedmantienė, Arvydas ir Vita Stankevičiai, Darius Užusenis. Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie įspūdingos ir nepamirštamos šventės kūrimo!

Koncerto programa

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žydrė Jankevičienė