Youtube Facebook Tinklapio medis Neįgaliems

Respublikinis muzikos ir meno mokyklų jaunųjų pianistų ir instrumentininkų konkursas „Link Parnaso“

        Lapkričio 27 dieną po Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčios  skliautais nuaidėjo Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos ir jos partnerių Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos ir Šv. Kotrynos bažnyčios rengiamas respublikinis muzikos ir meno mokyklų jaunųjų pianistų ir instrumentininkų konkursas „Link Parnaso“. Pirmą kartą visos šalies mokyklų atlikėjus sukvietusios šventės dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmės Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė Liudmila Ikonikova.

    Po iškilmingo atidarymo savo gebėjimus demonstravo 33 jaunieji talentai iš Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos, Kėdainių muzikos mokyklos, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dusetų skyriaus, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos ir Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos. Konkurso sąlygose numatyta programa, kurią sudarė baroko epochos ir virtuozinės muzikos kūriniai, reikalavo  ne tik susikaupimo, puikaus instrumento valdymo, bet ir sceninės ištvermės bei gebėjimo perteikti muzikos turinį ir kūrinio dramaturgiją Atlikėjai varžėsi keturiose amžiaus grupėse.  Konkurso dalyvius vertino garbinga komisija – LMTA asistentas,  Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos ir Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokytojas metodininkas meno daktaras Jurgis Aleknavičius, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytojas metodininkas Arvydas Barzinskas ir Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, vyresnioji mokytoja Agnė Enčienė.

       Šventę vainikavo laureatų ir diplomantų apdovanojimo ceremonija, kurią papuošė profesoriaus Vytauto Miškinio vadovaujamo berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ koncertas. Išskirtiniais balsais garsėjančio choro programoje skambėjo A. Scarlatti „Exsultate Deo“, S. Chatman „An Elizabethan Summer“ ir G. Venislovo „Triump Triump“. Po gausių, choristus išlydėjusių aplodismentų, kantriai laukiančius kulminacinių renginio akimirkų dalyvius pasveikino  vertinimo komisijos pirmininkas dr. Jurgis Aleknavičius, kuris geriausiai pasirodžiusiems konkurso dalyviams įteikė nugalėtojų diplomus ir atminimo dovanas. Šventės pranešėjos Gabrielės Bilevičiūtės pakviesti, laureatai ir diplomantai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Nuotraukos

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokytoja metodininkė

Asta Grybienė