Youtube Facebook Tinklapio medis Neįgaliems

IV respublikinis jaunųjų atlikėjų festivalis „Vilniaus fanfaros“

       Garsiai nuskambėjo IV respublikinis jaunųjų atlikėjų festivalis „Vilniaus fanfaros“. Neeilinis – skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui.  Ypatingai Vilnių festivalyje pasveikino kompozitorė Beata Juchnevič, dedikavusi šiai iškiliai progai kūrinį 7 trimitams „Geležinio vilko sapnas“. Kūrinio premjerą atliko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros studentai, suburti lektoriaus Aurimo Jankevičiaus iniciatyva.

       Sveikindama festivalio dalyvius, Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė teigė, kad suskambėjęs Beatos Juchnevič kūrinys „Geležinio vilko sapnas“ – geriausia dovana Vilniui, išliksianti šimtmečius. Kartu E. Tamošiūnaitė padėkojo festivalio organizatoriams – Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklai, partneriams – Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetei muzikos mokyklai ir visiems dalyviams įteikdama Vilniaus savivaldybės padėkas už indėlį kuriant Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventę.

          Iškilmingą festivalio nuotaiką kurti padėjo koncerto vedėjas, buvęs ąžuoliukas, aktorius Andrius Bialobžeskis. Koncerte skambėjo 11 varinių pučiamųjų instrumentų ansamblių iš Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos, Vilniaus „Ąžuoliuko“, B. Dvariono dešimtmetės, Naujosios Vilnios, B. Jonušo muzikos mokyklų, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos. Koncertą vainikavo nuotaikinga Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro, vadovaujamo Sauliaus Mickevičiaus, programa.

       Už sklandžiai įvykusią įspūdingą šventę dėkojame festivalio kuratorei, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorei Liudmilai Ikonikovai, organizavimo darbo grupei – mokytojui metodininkui Arvydui Barzinskui, mokytojai metodininkei Daivai Tumėnaitei-Vizgirdienei, vyresniosioms mokytojoms Laimutei Pakalkienei, Dalei Juozapavičiūtei,  Onutei Abarytei-Liaškovienei, Tadui Jundului ir partnerių atstovams – prof. dr. Robertui Beinariui ir doc. Egidijui Staneliui.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žydrė Jankevičienė

LRT reportažas

Festivalio programa

Nuotraukos