Kelionė į Lenkiją

is Varsuvos

2010-11-14–22 dienomis berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ buvo išvykęs į koncertinę kelionę po Lenkiją. Garsiajame Varšuvos F. Šopeno muzikos universitete prof. Vytautas Miškinis keletą dienų vedė meistriškumo pamokas su lenkų choristais ir dirigentais. Garsus Lietuvoje berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas” savo viešnagę Lenkijoje pradėjo sekmadienį koncertu Varšuvos Šv. Jono arkikatedroje bazilikoje. Lietuvių choras, vadovaujamas prof. Vytauto Miškinio keletą kūrinių atliko kartu su Varšuvos berniukų ir jaunuolių choru, vadovaujamu prof. Krzysztofo Kusiel-Moroz. Į katedrą gausiai susirinkę klausytojai žavėjosi meistriškai atliekamais Knuto Nystedto, Cesaro Fanko, Vytauto Miškinio, Juozo Tallat-Kelpšos ir kt. kūriniais. Kitą dieną choristai lankėsi Lietuvos ambasadoje Varšuvoje, kur darbuotojams ir svečiams taip pat atliko keletą lietuvių kompozitorių kūrinių. Laisvu laiku nuo koncertų ir repeticijų Varšuvoje choristai aplankė šių metų pavasarį atidarytą modernų F. Šopeno muziejų, taip pat Varšuvos karalių rūmus ir Sukilimo muziejų. Lapkričio 16-21 d. Poznanėjė vyko IX tarptautinis berniukų ir jaunuolių chorų festivalis bei Europos berniukų ir jaunuolių chorų futbolo varžybos. Į festivalį buvo pakviesti dešimt ryškiausių Europos berniukų chorų. Įvyko trys koncertai lenkų visuomenei. „Ąžuoliuko“ choras buvo pakviestas atstovauti Lietuvos choriniam menui. Poznanėje vykstančiame chorų festivalyje „Ąžuoliukas” dalyvavo nuo lapkričio 17 d.  Baigiamajame koncerte šeštadienį kartu su chorais iš Lenkijos ir Didžiosios Britanijos vilniečiai atliko W. A. Mozarto Didžiąsias mišias c-moll. Šeštadienį Poznanės Šv. Marijos Magdalenos licėjaus sporto salėje vyko jaunuolių futbolo rinktinių varžybos. Dalyvavo Anglijos, Baltarusijos, Latvijos, Suomijos, Čekijos, Poznanės berniukų ir katedros chorų bei „Poznanės lakštingalų“ komandos. „Ąžuoliuko“ choro  viešnagę Varšuvoje organizavo ir koordinavo Lietuvos ambasada Lenkijoje ir Varšuvos F. Šopeno muzikos universitetas, dalinai parėmė Lietuvos kultūros ministerija.

Pagal Lietuvos ambasados Lenkijoje inf.

Gerbiamieji, Mokyklos Tarybos ir mokinių vardu dėkoju meno vadovui V. Miškiniui, mokytojoms Ritai ir Loretai, visoms mokytojoms ir direktorei už pasodintą ir užaugintą projektinį ąžuolą – sėkmingą „Ąžuoliuko“ koncertinės grupės kelionę į Lenkiją ir dalyvavimą Poznanės tarptautiniame berniukų chorų festivalyje.

Su geriausiais linkėjimais – Gintaras Labutis

2010-11-13 Varšuvos šv. Jono Katedroje berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas” ir Varšuvos berniukų choras atliko C. Francko kūrinį „Panis angelicus”, dirigavo Rita Nenėnaitė, akompanavo Loreta Kuliešiuvienė, solo fleita – Julius Čaplikas, mokytoja Daiva Tumėnaitė.