M. K. Čiurlionio namuose

2010-01-29 M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje koncertavo jaunieji Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos atlikėjai. Koncertas – projekto „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ dalis. Šis jau ketvirtasis respublikinis jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalis – konkursas, rengiamas Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos ir jos partnerio Vievio meno mokyklos, vyks 2010-02-20 Lietuvos muzikos ir teatro akademijos patalpose. Prieš koncertą projekto vadovė mokytoja-metodininkė Asta Grybienė prisiminė velionį doc. Vytautą Gaidamavičių, kurio dėka pradėta draugauti su M. K. Čiurlionio namais.

Labai gražu ir simboliška, kad jau ne sykį grojame namuose menininko, kurio kūryba susijusi su muzika ir daile, sakė ji. Renginio viešnia prof. Aldona Radvilaitė pasidžiaugė gabiais ir talentingais Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokiniais, kuriuos ji dažnai mato įvairiuose konkursuose, ir paskambino kelis M. K. Čiurlionio preliudus. Nes tokia tradicija – visi koncertai šiuose namuose prasideda nuo Čiurlionio. Po koncerto A. Grybienė padėkojo šiems namams ir prof. A. Radvilaitei, kuri „visuomet mielai sutinka su mumis pabendrauti, pabūti, pagroti“. Pasak profesorės, tokios puikios direktorės vadovaujami, puikių mokytojų ir koncertmeisterių vedami šie mokiniai tikrai daug pasieks.

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė Aušra Šikšnelienė sakė:
– Pirmiausia padėkokime atlikėjams. Atlikti kūrinį jiems buvo daug lengviau negu kalbėti. Konkursas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ yra išskirtinis tuo, kad visi menai – piešimas, muzika ir kalba – jame bus labai svarbūs. Taip pat prisidedu prie padėkos profesorei, kuri koncerte turėjo puikią progą susitikti su savo studentėmis. Jos jaudinosi, nes teko rodyti savo mokinius. Sveikinu šias jaunas pedagoges, kurios buvo ne tik šio koncerto atlikėjos, bet ir organizatorės. O labiausiai dėkoju už šilumą šiems namams. Visiems jauniesiems atlikėjams norėčiau palinkėti, kad ateity apie jus kalbėtų kaip apie M. K. Čiurlionio pasekėjus.