Veiklos sritys

Pagrindinė veiklos sritis – papildomas ugdymas

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla savo veiklą grindžia Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vaiko teisių Konvencija, Švietimo ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Švietimo ir mokslo ministerijos, steigėjo teisės aktais ir šiais nuostatais. Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla yra Vilniaus miesto savivaldybės pelno nesiekianti, biudžetinė, neformalaus ugdymo institucija.

Mokiniai turi galimybę rinktis šias muzikinio ugdymo programas:

– 4 metų trukmės pradinį muzikinį ugdymą, teikiantį galimybę susipažinti su chorinės muzikos ir konkretaus instrumento savybėmis;
– 4 metų pagrindinį muzikinį ugdymą, teikiantį chorinės muzikos ir instrumento technologijas, meninės bei kūrybinės terpės pažinimo pradmenis, atskleidžiantį gabumus ir formuojantį praktinius įgūdžius;
– 4 metų trukmės kryptingą muzikinį ugdymą, plėtojantį pasirinktą meninę raišką ir meno bei kultūros pažinimą, lavinantį kūrybinius gebėjimus;

Berniukų lavinimas „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje trunka aštuonerius metus. Vaikus moko per 50 mokytojų, kurių 4 yra buvę choro dainininkai. Muzikinio ugdymo turinį sudaro šie mokinių meninę raišką užtikrinančio branduolio dalykai: choras, muzikos instrumentas, balso lavinimas, dirigavimas, solfedžiavimas, muzikos istorija, papildomas instrumentas (bendras fortepijonas).

Vis dėlto „Ąžuoliuko“ gyvavimo pagrindas yra dainavimas ir muzika. Mokykla palaiko ryšius ir bendradarbiauja su jos veikla susijusiais juridiniais ir fiziniais asmenimis – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, konservatorijomis, Nacionaline filharmonija, orkestrais, muzikos mokyklomis, chorais, atlikėjais,  Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos chorų sąjunga, rėmėjais, užsienio kultūros ir meno organizacijomis, dalyvauja šalies ir tarptautiniuose projektuose, programose. Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos mokiniai kartu su mokyklos mokytojais kasmet dalyvauja keliose dešimtyse įvairiausių konkursų, festivalių ir, laimėdami prizines vietas, demonstruoja gerą savo mokytojų ir savo profesinį pasirengimą.