Šimtmečio valstybingumo maršrutai: geltona žalia raudona

2018-02-16, pažymint atkurtos Lietuvos jubiliejų, vyko projektas „Šimtmečio valstybingumo maršrutai: geltona žalia raudona”. Ta proga M. K. Čiurlionio namai vasario 16 d. 14 ir 16 val. surengė  muzikos koncertus. M. K. Čiurlionio kūrinius įvairiais instrumentais atliko Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus konservatorijos, Vilniaus B. Dvarionio dešimtmetės muzikos mokyklos, Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, Grigiškių meno mokyklos, Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos, Pagirių meno mokyklos, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ ir Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai.
      Koncertuose skambėjo ne tik fortepijoninė muzika, bet taip pat ir M. K. Čiurlionio kūrinių aranžuotės įvairiems instrumentams bei ansambliams. Visi vaikai, dalyvavę koncertuose gavo atminimo dovanas. M. K. Čiurlionio namų direktorius, pianistas Rokas Zubovas, sveikindamas renginio dalyvius, akcentavo kad dalyvavimas vasario 16 d. koncertuose visada jauniesiems muzikantams primins, kur jie buvo ir kaip dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo metu.
         K. Čiurlionio namų inicijuotame projekte Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokyklą atstovavo Lukas Eigėlis KMU 1 m. m., Jokūbas Dovidas 8 m. m., Ignas Miškinis KMU 1 m. m., Vilius Valentinavičius KMU 1 m. m. ir Simonas Žilinskas KMU 3 m. m. Jaunuosius pianistus ruošė mokytojos Margarita Bilkienė, Asta Grybienė, Izabela Dakinevičiūtė ir Loreta Kuliešiuvienė.

Mokytoja metodininkė Asta Grybienė

Vasario 16 koncertų programos mokykloms