Šalies jaunųjų atlikėjų festivalis RUDENS POP-JAZZ 2018

Kiekvienas muzikos mokyklos mokytojas, dėstantis instrumentą, siekia, kad mokiniai ne tik išmoktų kūrinius, bet ir galėtų juos atlikti scenoje su nuotaika, polėkiu ir charakteriu, kad jie degtų noru muzikuoti, kurti, improvizuoti, kad baigę muzikos mokyklą nepamirštų savo instrumento. Yra daug puikių popdžiazinės muzikos kūrinių, kuriuos mielai groja jaunieji muzikantai. Ne visi lengvai išmoksta  sudėtingą, sinkopuotą ritmą, ypač svingo. Sudėtingi ir harmoniniai džiazo sąskambiai, o kai kurie kūriniai reikalauja   didesnės atlikimo technikos. Tačiau yra vaikų, kurie su dideliu užsidegimu ir noru atlieka tokią muziką, kartą išmokę popdžiazinį kūrinį, tokių kūrinių nori mokytis vis daugiau ir daugiau. Todėl šiuolaikiniai mokytojai savo mokiniams turėtų laisviau parinkti repertuarą. Be privalomos polifonijos ir stambios formos, etiudų galima dažniau išrinkti ir popdžiazinės muzikos kūrinių, kuriuos mokiniai  su didžiausiu džiaugsmu  mokosi ir atlieka scenoje. Mes turime jiems suteikti tokią galimybę. Dėl to ir kilo noras surengti Šalies jaunųjų atlikėjų festivalį RUDENS POP-JAZZ 2018, kurio pagrindinis tikslas – skatinti muzikos atlikimo džiaugsmą ir sceninę saviraišką.

Nuoširdžiai dėkoju mokiniams, mokytojams ir tėvams už dalyvavimą šventėje; Vertinimo komisijai; Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorei Aušrai Šikšnelienei už prasmingą bendradarbiavimą ir suteiktą mokyklos finansinę paramą; projekto vadovei Margaritai Bilkienei už puikų bendradarbiavimą, festivalio logotipo sukūrimą ir spausdinių maketavimą; projekto koordinatorei, fortepijono skyriaus metodinės grupės pirmininkei Vilmai Jasudėnaitei; Organizaciniam komitetui ir visiems, kas padėjo įgyvendinti šį projektą.

Projekto vadovė Rima Podprugina

Nuotraukos Arvydo Stankevičiaus ir Aurimo Grybo