Pamoka su Rita Mačiliūnaite-Dočkuviene

Vasario 13 d. Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje apsilankė kompozitorė dr. Rita Mačiliūnaitė-Dočkuvienė. Kompozitorė daug kuria sceninių kūrinių bei muzikos teatrui, tad ir jos pamoka pavadinta „Muzika teatre“. Gausiai penktokų ir šeštokų bei jų mokytojų auditorijai viešnia paprastai ir žaismingai papasakojo apie šiuolaikinį teatrą, operos žanro metamorfozes, parodė ištraukų iš įvairių kompozitorės kurtų scenos veikalų. Visiems didelį įspūdį paliko ištraukos iš neseniai LNOBT scenoje rodytos šokio operos „Amžinybė ir viena diena“. Kompozitorė uždavė intriguojančių klausimų mokiniams, o taip pat ir pati sulaukė klausimų iš auditorijos. Ši pamoka su kompozitore Rita Mačiliūnaite-Dočkuviene yra projekto „Autorių teisės: pažink, suprask, gerbk!“ dalis, projektą įgyvendina VšĮ „Mano nata“ kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga bei Muzikos ir meno mokyklų asociacija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Mokytojas metodininkas Robertas Budrys

Roberto Budrio nuotraukos