Tarptautinis berniukų, choro dainininkų fortepijoninės muzikos festivalis „Dainuojantis fortepijonas“

Balandžio 7 dieną Kauno berniukų chorinė dainavimo mokykla „Varpelis“ pakvietė į tarptautinį berniukų, choro dainininkų fortepijoninės muzikos festivalį „Dainuojantis fortepijonas“. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos salėje rengiamoje šventėje dalyvavo 30 jaunųjų pianistų iš Rygos katedros choro mokyklos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ ir Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos. „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklai atstovavo Jokūbas Guzikauskas, 3 kl. (mokytoja Audronė Aleksandravičiūtė), Gabrielius Tomas Galkis, 3 kl., Povilas Ramonas, 3 kl., Adomas Kalanta, 4 kl., Mindaugas Stankevičius, 6 kl. (mokytoja Asta Grybienė), Simonas Makaveckas, 7 kl. (mokytoja Agnė Enčienė), Jonas Savukynas, 8 kl., Martynas Slankauskas, 7 kl. (mokytoja Ekvilija Sutkevičienė), Matas Kietis, 8 kl. (mokytoja Renata Milašiūtė-Drungilienė) ir Simonas Auglys, 8 kl. (mokytoja Solveiga Miliūtė-Stankevičienė).

Antrą kartą Kauno berniukų chorinės dainavimo mokyklos „Varpelis“ rengiamoje šventėje skambėjo pasaulinio garso bei lietuvių kompozitorių kūriniai. Visi festivalio dalyviai, džiuginę klausytojus muzikalumu ir išraiškingumu, sulaukė gausių publikos aplodismentų, organizatorių atminimo medalių  bei padėkų.  Koncerto vedėja, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ fortepijono metodinės grupės vedėja Ina Vaičienė, padovanojo atlikėjams daug šiltų ir nuoširdžių sveikinimo žodžių.

Po įsimintino koncerto festivalio dalyvių ir jų mokytojų laukė sotūs pietūs ir ekskursija Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Šimtą trejų metų istoriją skaičiuojantys teatro rūmai padovanojo svečiams išskirtines akimirkas. Ypač jaunuosius lankytojus sužavėjo teatro orkestro ložė, scena bei netikėtas susitikimas su aktoriumi Giedriumi Arbačiausku.

Kol festivalio dalyviai mėgavosi teatro užkulisių paslaptimis, berniukų chorinėje dainavimo mokykloje „Varpelis“ vyko konferencija „Berniukų choro dainininkų fortepijono mokymo ypatumai. Patirtis ir iššūkiai“, kurioje klausytojai susipažino su lietuvių, Baltijos šalių, lenkų bei ukrainiečių kompozitorių kūrybos vaikams aktualijomis. Fortepijono pedagogams skirtoje  konferencijoje pranešimą tema: „Muzikavimo fortepijonu dalykas, kaip berniukų muzikinio meistriškumo ugdymo sąlyga“, skaitė ir Vilniaus „Ąžuoliuko muzikos mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui, vyresnioji mokytoja ir koncertmeisterė Agnė Enčienė. Nepamirštamos koncertinės – edukacinės išvykos akimirkas įamžino Arvydas Stankevičius.

Mokytoja metodininkė Asta Grybienė

Nuotraukos Arvydo Stankevičiaus