Iškilmingas mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas 43 absolventų laidai

Gegužės 31 d. 17.30 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje prasidėjo iškilmingas mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas pagrindinio muzikinio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą ir kryptingo muzikinio ugdymo programą baigusiems mokiniams. 8 klasę šiais metais baigė 37, o kryptingo muzikinio ugdymo programą – 5 vaikinai.

Šventę pradėjo jautrus ir prasmingas 1 klasės berniukų choro, vadovaujamo mokytojos Editos Narmontienės, pasirodymas: „Kur bėga tas mažas takelis / per didelį lauką rugių? / Jis skuba į didelį kelią – / antai, jį už lango regiu!“ – dainavo mažieji Vytauto Miškinio dainą „Upelis“ J. Erlicko eilėmis, linkėdami absolventams rasti savo tikrąjį gyvenimo kelią. Chorui akompanavo koncertmeisterė ekspertė Loreta Kuliešiuvienė.

Palydėjus pirmokų chorą į užkulisius prasidėjo oficialioji – pažymėjimų įteikimo dalis. Kartu visi absolventai buvo apdovanoti ką tik išleista Ingos Liutkevičienės knyga „Ąžuoliuko“ fenomenas“. Pažymėjimus absolventams teikė ir sveikimo mokyklos direktorė Liudmila Ikonikova ir meno vadovas Vytautas Miškinis.

Renginio vedėja Edita Jauniškienė į sceną pakvietė berniukų ir jaunuolių chorą „Ąžuoliukas“. Į jį įsiliejo ir visi absolventai. Tikime, kad ne paskutinį kartą! Chorui dirigavo chormeisterės Neringa Sidaugaitė, Gitana Trimirkaitė, Gabrielė Bilevičiūtė ir Respublikinio Hermano Perelšteino jaunųjų dirigentų konkurso I vietos laureatas, absolventas Matas Kietis. Chorui akompanavo Rimvydas Mitkus.

Susirinkusius pasveikino mama, mokyklos tarybos narė  Inga Krasuckienė, absolventų vardu kalbėjo Titas Staniulis. Iškilmingą renginį vainikavo absolventų choro pasirodymas. Jie, vadovaujami mokytojos Gabrielės Bilevičiūtės atliko įspūdingą dainą, nuskambėjusią kaip pasižadėjimas – „Pakelk akis į šviesą“  („Lift Your Eyes to Light“, muzika ir žodžiai Kyle Pedersen).

Šventė tęsėsi Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejuje, kur turėjome progos prisiminti absolventų kelią nuo Mažylių choro iki įspūdingų koncertinių pasirodymų. Gimė ir improvizuotas pasirodymas – absolventai užtraukė „Ąžuoliuko“ himnu vadinamą J. Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“ K. Sakalausko-Vanagėlio eilėmis. Ir daina suvienijo visus susirinkusius – išties jaudinanti akimirka!

Kaip teigė renginio vedėja Edita Jauniškienė: „Pasaulis bus šviesus, jeigu sužydėsim gerumu. Tu esi viskas – tavo mintys, tavo gyvenimas, realybe tampančios svajonės – esi viskas, kuo pasirenki būti!“. Linkime absolventams puoselėti „Ąžuoliuke“ įgytas vertybes, nepamiršti dainos ir bendrystės, nes čia užgimusi bendrystė – visam gyvenimui!

Nuotraukos

Direktoriaus pavaduotoja Žydrė Jankevičienė ir vyresnioji mokytoja Edita Jauniškienė