Youtube Facebook Tinklapio medis Neįgaliems

Paskaita „Balso higiena ir mutacija“

Brangiausias „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos instrumentas – berniuko, jaunuolio balsas. Kiekvieno unikalus ir savitas, besikeičiantis augant. Ypač ryškiai tuos pokyčius girdime ir matome vaikystėje ir paauglystėje, kuomet gerų balso įpročių formavimas yra itin svarbus.

Kaip ir kiekvienais metais, pagrindinio choro gretos pasipildo naujais nariais – penktokais. Jiems tenka jau didesnis balso krūvis, taip pat neretas susiduria su prasidedančiu brendimu. Pažinti savo balsą ir išmokti tausojančios jį elgsenos būtina kiekvienam ąžuoliukui ir ne tik…Tad – svarbu žinios. Rugsėjo 13 d., jomis pasidalinti mielai sutiko gydytoja, otorinolaringologė Austėja Pečeliūnienė, kurios pagrindinė domėjimosi sritis – balso problemos ir jų sprendimo būdų paieška. Auditoriją mokytojų namuose užpildė smalsūs penktokai, lydimi mokytojos N. Sidaugaitės, choro, balso lavinimo ir solinio dainavimo, solfedžio mokytojai ir tėvai. Nemaža dalis klausytojų vertingą paskaitą stebėjo nuotoliu.

Gydytoja pristatė svarbiausius balso higienos principus, pateikė praktinių rekomendacijų,  kaip  „jauniesiems balso atletams“ apsaugoti balsą nuo traumų. Toliau buvo kalbama apie amžinius balso pokyčius, daugiau dėmesio skiriant brendimo periodui ir balso mutacijai. Gydytoja pateikė įžvalgų apie optimalias apkrovas balsui skirtingais amžiaus tarpsniais. „Balsas atspindi mūsų asmenybę, jis unikalus kaip piršto antspaudas. Žinios apie balso higieną ir balso veikimo mechanizmą gali padėti išlaikyti balsą sveiką įvairiais amžiaus tarpsniai – paskaitą apibendrino gydytoja Austėja Pečeliūnienė.

Balso lavinimo ir dirigavimo mokytojų metodinės grupės pirmininkė, vyresnioji mokytoja Edita Jauniškienė

 

Nuotraukos Editos Jauniškienės