Youtube Facebook Tinklapio medis Neįgaliems

I Vilniaus miesto dainuojančių berniukų festivalis „Dainuoju su „Ąžuoliuku“

2024 m. balandžio 16 d. 10.00 val. Vilniaus rotušėje įvyks pirmasis Vilniaus miesto dainuojančių berniukų festivalis „Dainuoju su „Ąžuoliuku“.  Festivalį inicijuoja Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla – Vienintelė Vilniuje ir pirmoji Lietuvoje berniukų chorinio dainavimo mokykla, kurios globoje veikia giliausias tradicijas Lietuvoje puoselėjantis berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“, 1959 m. įsteigtas maestro Hermano Perelšteino.

Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti Lietuvos berniukų ir jaunuolių chorinio dainavimo tradicijas. Festivalyje kviečiami dalyvauti Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas lankantys 4-6 metų berniukai. Šis pasirinkimas neatsitiktinis – juk būtent ankstyvojoje vaikystėje padedami asmenybės vertybinių nuostatų pagrindai. Tikimės,  kad dainuodami drauge, išgyvendami bendrystę ir muzikavimo džiaugsmą, berniukai sustiprins norą dainuoti ir, entuziastingų pedagogų vedami, tęs dainuojančių Lietuvos vyrų tradicijas.

Prie festivalio „Dainuoju su „Ąžuoliuku“ organizavimo prisideda Vilniaus miesto  savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio ugdymo metodinė taryba. Jo pirmininkė, Vilniaus Markučių lopšelio darželio direktorė Gražina Makelienė teigia: „Muzika yra unikalia kalba, kurios pagalba galime bendrauti be jokių sienų. Skatindami ir įtraukdami vaikus į aktyvų muzikavimą juo nuo ankstyvos vaikystės padedame formuotis svarbiems vaiko fizines ir psichinės raidos procesams. Tai pati efektyviausia priemonė vaikams ugdyti meilę. Labai džiaugiamės užmezgę draugiškus bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius su Vilniaus Ąžuoliuko muzikos mokykla, taip  galėdami prisidėti prie sėkmingo vaikų muzikinio ugdymo ir kiekvieno asmeninės ūgties.“

Maloniai kviečiame Vilniaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo institucijas aktyviai dalyvauti festivalyje ir prisidėti prie berniukų dainavimo tradicijų puoselėjimo. Paraiškos priimamos iki 2024 m. kovo 1 d. imtinai užpildant dalyvio skaitmeninę anketą https://forms.gle/g6NPTo3Jw1ebkPn16 (anketą atverkite Google Chrome naršykle).