Youtube Facebook Tinklapio medis Neįgaliems

XI respublikinis jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalis – konkursas „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“

Kovo 23 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos II rūmai svetingai pasitiko XI respublikinio jaunųjų atlikėjų ir dailininkų festivalio – konkurso „Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ dalyvius. Į Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos ir partnerių: Vievio meno mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Anastazijos ir Antano Tamošaičių galerijos „Židinys“ ir M. K. Čiurlionio namų rengiamą spalvų, muzikos ir literatūros šventę susirinko 86 muzikai ir dailininkai iš Neringos, Trakų, Vievio, Skuodo meno mokyklų, Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dusetų meno skyriaus, Alytaus r. meno ir sporto mokyklos, Trakų r. Rūdiškių,  Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklų, Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos muzikos studijos „Allegro“, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Vilniaus Algirdo, Broniaus Jonušo, Karoliniškių muzikos mokyklų, Graikijos kūrybinės lituanistinės mokyklos „Giliukai“ ir Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos.

Pavasariškai spalvingos, kas antri metai vykstančios šventės dalyvius ir svečius pasveikino projekto koordinatoriai ir partneriai, Vilniaus „Ąžuoliuko” muzikos mokyklos direktorė Liudmila Ikonikova ir Vievio meno mokyklos direktorius Eugenijus Vedeckas. Linkėdami šventiškos nuotaikos mokyklų vadovai pasidžiaugė jau dvidešimt menų besitęsiančia kūrybine draugyste.

 „Muzika ir dailė – tai dvi jėgos, kurios neretai susilieja, kuriant magiškus ir nepakartojamus jausmus. Šis renginys mus kviečia į kelionę per garsų, formų pasaulį, atskleidžiantį menų galimybes ir mūsų pačių jausmų gilumą“ – sveikindama svečius, kalbėjo renginio vedėja Edita Jauniškienė. Ir iš tiesų, visą dieną konkurso jaunieji talentai gausiai susirinkusiems meno gerbėjams kūrė pasakiškas, neįtikėtinas, išradingas,  drąsias spalviniais sprendimais, žavinčias sceniniu meistriškumu menines istorijas. Skambant muzikai, didžiuliame ekrane buvo demonstruojami jaunojo muziko ir dailininko piešiniai, sukurti ta pačia tema. Jaunieji atlikėjai klausytojų širdis glostė fortepijono, smuiko, violončelės, saksofono, fleitos, trimito, kanklių, gitaros, akordeono garsais.

Žaibišku greičiu praskriejusią šventę vainikavo apdovanojimų ceremonija, kurią papuošė Artūro Noviko džiazo mokyklos mokinių muzikinis pasveikinimas. Gausiai susirinkusiems svečiams puikaus skambesio ansamblio dainininkai ir jų vadovas padovanojo visą pluoštą smagių, žaismingų džiazo kompozicijų.

Kulminacinės renginio akimirkos buvo skirtos kantriai laukiantiems konkurso dalyviams, laureatams ir diplomantams, kurie, pasveikinti vertinimo komisijos pirmininkės, Lietuvos muzikos ir teatro doc. dr. Giedrės Gabnytės-Bizevičienės, išsirikiavo Kamerinės salės scenoje bendrai nuotraukai.

Festivalio-konkurso rezultatai

Nuotraukos

Projekto vadovė, fortepijono mokytoja metodininkė Asta Grybienė