Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Vargonų paslaptys

     2020 metų vasario 29 dieną teko laimė susitikti su įžymiu Lietuvos vargonininku, profesoriumi Leopoldu Digriu. Šis iškilus menininkas dar vadinamas vargonų Maestro. Jis mūsų šeimą pakvietė į Šv. Kazimiero bažnyčią.

    Čia yra dideli ir gražūs vargonai. Gerbiamas Leopoldas Digrys  papasakojo apie vargonus. Tai „Oberlinger“ firmos vargonai, perkelti iš Vokietijos ir pašventinti 2003 metais birželio 6 dieną. Jų kelias į Lietuvą nebuvo lengvas. Kaip pasakojo Maestro, juos suderino labai geras meistras iš Vokietijos ir dabar šie vargonai yra vieni geriausiai skambančių visoje rytų Europoje! Aš sužinojau, kaip jie veikia, pamačiau, kas jų viduje. Taip pat išgirdau vargonus skambančius visu garsu: tam Maestro Leopoldas Digrys įjungė visus registrus vienu metu. Galingas garsas iš daugiau kaip dviejų tūkstančių vamzdžių užpildė bažnyčią.

     O labiausiai man patiko pačiam groti vargonais!

 

Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos

3 kl. mokinys Mindaugas Stankevičius

 

Arvydo Stankevičiaus nuotraukos