Prof. Hermano Perelšteino vardo klasės atidarymas

Prieš 12 metų, sausio 11 d. mirė prof. Hermanas Perelšteinas – Žmogus įkūręs „Ąžuoliuką” . Ir šiai sukakčiai paminėti, ir tęsdami jubiliejinių renginių ciklą, skirtą berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 50-mečiui bei Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos 30-mečiui, 2010 m. sausio 11 d. „ąžuolai“, „ąžuoliukai“, visi choro draugai, mokyklos mokytojai susirinko į prof. Hermano Perelšteino vardo klasės atidarymą Mokytojų namų 4-me aukšte.

Šventinės akimirkos

Prie atminimo lentos, Vilniaus ir Palangos gatvių kampe, kur buvo senieji Mokytojų Namai, kalbėjo „Ąžuolų klubas“ valdybos pirmininkas Dainius Čižas, prof. Povilas Gylys ir  prof. Vytautas Miškinis. Dainius Čižas sakė: „Išsipildė mūsų svajonė – turėti prof. Hermano Perelšteino vardo klasę, kur prisiminimuose, jo laiškuose, nuotraukose, raštuose, galėsime pamatyti save, savo jaunystę. O jaunieji „ąžuoliukai“ irgi galės pamatyti, kaip gimė ir augo „Ąžuoliukas“ ir kur jiems toliau tęsti šį kelią“. „Simboliška, – kalbėjo prof. Povilas Gylys, – kad muzikos mokykloje turėsime H. Perelšteino vardo klasę, kur bus ne vien tik jo asmeniniai daiktai, laiškai, „Ąžuoliuko“ garbės prizai, pasiekimai. Manyčiau, kad tai galėtų būti ir darbo su berniukų chorais metodinis centras, kuriame būtų galima kaupti medžiagą, kur mokytojai, atvykę iš visos Lietuvos į Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklą, prisiliestų prie šio žmogaus darbų, pamatytų, kaip gyvuoja dabar „Ąžuoliukas“, kuriam šiemet sukanka 50 metų“. Atidarydamas klasę dabartinis „Ąžuoliuko“ meno vadovas V. Miškinis sakė, kad tai – „Ąžuolų klubo“ dovana „Ąžuoliukui“. „Tai galbūt laikina ekspozicija, nes per 50 metų turime tiek prikaupę dokumentų ir dovanų, kurių visų neįmanoma išeksponuoti šioje patalpoje. Jei bandysite čia ieškoti logikos – aš būsiu labai dėkingas. Ekspozicijos vardas – koliažas. Tai nėra chronologija nuo pat „Ąžuoliuko“ gimimo. Pagrindinis tikslas – kad kiekvienas čia esantis surastų savo veidą. Klasė nebus vien muziejus, joje bus dirbama. Tikiuose, kad vaikai, kurie lankys pamokas šioje klasėje, supras jos reikšmę. O ekspoziciją dar tobulinsime“, – kalbėjo V. Miškinis. „Ąžuoliukas“ gimė Vilniuje. Ir jį sukūrė prof. Hermanas Perelšteinas, įgyvendinęs savo gyvenimo svajonę. Naujojoje Lietuvos muzikos istorijoje H.Perelšteino vardas įrašytas greta iškiliausių šalies muzikų.