Facebook Youtube Tinklapio medis Neįgaliems En Lt

Mokytojas ir Mokinys

IV respublikinis muzikos (meno) mokyklų instrumentinių ansamblių festivalis „Mokytojas ir Mokinys“. 2019-03-17

Afiša

Renginio nuotraukos

      Mano rankose unikali I respublikinio muzikos (meno) mokyklų instrumentinių ansamblių festivalio „Mokytojas ir Mokinys“, skirto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-mečiui, skulptūrėlė, kurią 2013 m. įteikė šviesaus atminimo prof. Saulius Sondeckis. Šių metų festivalis „Mokytojas ir mokinys“ – jau ketvirtasis, deja, be garbaus muziko, kuris labai palaikė ir kuravo renginį iki pat savo mirties…

     Tarp gausybės įvairių renginių, vykstančių muzikos ir meno mokyklose, kur mokiniai muzikuoja scenoje, o mokytojai lieka užkulisiuose, šis unikalus festivalis, subrandintas ir įkūnytas projekto vadovės, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojos, mokytojos metodininkės Liudmilos Ikonikovos, suteikia galimybę mokytojui muzikuoti scenoje drauge su savo mokiniais ir patirti malonų bendro darbo kūrybinį džiaugsmą… Festivalis išlaiko puikias tradicijas ir kviečia jame pamuzikuoti įžymius Lietuvos atlikėjus. Šiais metais tai buvo „Gotesman Music“ – tėvas ir sūnus, Arkadijus ir Dovydas Gotesmanai, dalyvavę atidaryme, o Saulius S. Lipčius (liuto forte) bei Augustas Poškus (gitara) pamalonino dalyvius festivalio uždaryme. „Mokytojo ir mokinio“ puošmena – Lietuvos nacionalinės filharmonijos koncertų mediatorė Janina Pranaitytė. Kokia garbė, kai tave į sceną palydį legendinis balsas, pristatęs tiek daug pasaulio garsenybių, koncertavusių Lietuvoje…. Ne mažiau garbūs ir kiti festivalio „Mokytojas ir mokinys“ svečiai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai Eduardas Gabnys bei Algirdas Vizgirda, meninių įkūnijimų siela, Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos tarybos pirmininkė Gintarė Stokonytė, nepakeičiama visų mokyklą reprezentuojančių renginių koordinatorė ir puiki vadybininkė Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė Aušra Šikšnelienė.

     Plati ir respublikinio muzikos (meno) mokyklų instrumentinių ansamblių festivalio „Mokytojas ir Mokinys“ geografija. Be pagrindinių Vilniaus – „Ąžuoliuko“, B. Dvariono dešimtmetės, Karoliniškių, „Lyros“, B. Jonušo muzikos mokyklų, „Liepaičių“ chorinio dainavimo mokyklos, Grigiškių meno, ar Vilniaus Fortepijono mokyklos „Mūza“ dalyvių, renginyje pasirodė Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos, Klaipėdos J. Karoso, Anykščių, Pakruojo J. Pakalnio muzikos mokyklų, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos, Elektrėnų, Kaišiadorių bei Vievio meno mokyklų atstovai. Dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei unikaliais šio renginio suvenyrais (skulptūrėlėmis), o geriausiai pasirodžiusieji – įsteigtomis nominacijomis. Džiugu, kad mūsų mokyklos dalyviai Simonas Gancevičius (fortepijonas) su mokytoja Rima Podprugina, Algirdas Leonardas Poškus (gitara) su mokytoja Vaidote Benaitiene, Ignas Vasilevičius (fleita) su mokytoja Daiva Tumėnaite- Vizgirdiene bei koncertmeistere Renata Milašiūte-Drungiliene nominuoti geriausiais atlikėjais.

     Buvo smalsu ir malonu išgirsti tiek daug kūrybiškų, profesionaliai muzikuojančių Lietuvos mokytojų bei jų mokinių. Norisi tarti: iki kitų susitikimų!

Mokytoja metodininkė Audronė Aleksandravičiūtė

III respublikinis muzikos (meno) mokyklų instrumentinių ansamblių festivalis „Mokytojas ir Mokinys“. 2017-04-23

Afiša
Renginio programa
Renginio nuotraukos

       Gražų saulėtą savaitgalį  į Šv. Kotrynos bažnyčią atvyko respublikinio instrumentinių ansamblių festivalio „Mokytojas ir Mokinys“ dalyviai iš Klaipėdos, Ignalinos, Trakų, Šiaulių, Kauno, Elektrėnų, Ukmergės, Utenos, Druskininkų, Panevėžio, Nemenčinės ir Vilniaus.
Mūsų mokykla jau trečią kartą organizuoja šį festivalį kurio pagrindinis tikslas – propaguoti mokytojų ir mokinių ansamblinio muzikavimo tradicijas.
Dalyviams gražiausią muzikinį sveikinimą paruošė fortepijoninis trio „Musica Camerata Baltica“, nuskambėjo Boriso Borisovo pjesė „Senasis Vilnius“.
Festivalio organizatoriai įsteigė  prizus nominacijai „Už muzikinio žanro interpretaciją“ , specialius prizus  įsteigė Nacionalinės premijos laureatas, kamerinės muzikos ansamblio „Musica humana“ meno vadovas, LMTA profesorius Algirdas Vizgirda. Visiems dalyviams įteikti  diplomai ir festivalio suvenyrai.
Pasirodymus vertino komisija LMTA prof. Eduardas Gabnys, prof. Leonidas Melnikas, smuikininkas Borisas Traubas, Vilniaus „Ąžuoliuko“  muzikos mokyklos direktorė Aušra Šikšnelienė  ir mokyklos tarybos pirmininkė Gintarė Stokonytė , renginį vedė Edita Jauniškienė.
Festivalio uždarymo staigmena – Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos lengvosios muzikos orkestro  ir solistų pasirodymas. Meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Plančiūnas paruošė įspūdingą programą.
Dėkojame  visiems už nuostabias akimirkas.

Direktorės pavaduotoja ugdymui, projekto „Mokytojas ir Mokinys“  vadovė  Liudmila Ikonikova


    Apie projektą

       Ugdant jaunąją muzikų kartą būtina atkreipti didesnį mokytojų ir mokinių dėmesį į ansamblinį muzikavimą. Tai reikšminga muzikiniame gyvenime atlikėjiška forma. Projekto tikslas diegti naujus muzikinio ugdymo metodus, formas. Įgytas grojimo instrumentu solo žinias, mokinys gebės pritaikyti atliekant kūrinius su mokytoju kartu. Puiki muzikinė orientacija, visų muzikinės kalbos komponentų suvokimas, tai visuma ką turi įvaldyti jaunasis muzikantas. Festivaliu „Mokytojas ir Mokinys“ siekiama ugdyti meno bei kūrybos poreikį ansamblinio grojimo srityje, visų jo dalyvių savarankiškumą ir atsakomybės jausmą už bendrą meninį rezultatą. Mokiniai, muzikuojantys drauge su mokytoju, įgyja pasitikėjimą savimi, o sėkmingas pasirodymas scenoje su mokytoju teikia dvasinį komfortą ir tampa nuolatiniu poreikiu.

       Tai – tęstinis projektas, kuris vyksta nuo 2013 m. Projektas skiriasi nuo kitų tuo, kad mokinys(-iai) atlieka scenoje programą su mokytoju. Pirmasis instrumentinių duetų festivalis – konkursas „Mokytojas ir Mokinys“ buvo skirtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-mečiui, vyko LMTA didžiojoje scenoje, jo dalyviai  – buvę absolventai: mokytojai su savo mokiniais iš Panevėžio V. Mikalausko meno mokyklos, Kauno m. A. Kačanausko, M. Petrausko, 1-osios muzikos mokyklų, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos, Utenos muzikos mokyklos, Molėtų menų mokyklos, Širvintų meno mokyklos, Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos, Švenčionėlių meno mokyklos, Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos ir Vilniaus m. Algirdo, Karoliniškių, Lyros, „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklų. Viso dalyvių: 32 mokiniai, 32 mokytojai ir koncertmeisteriai. Vertinimo komisijos nariai – buvę ir dabar dirbantys LMTA dėstytojai: prof. A. E. Radvilaitė, prof. E. Gabnys,  prof. L. Naikelienė, doc. V. Dabkutė ir pirmininkas prof. S. Sondeckis. Festivaliui – konkursui parengtas ir išleistas bukletas, laureatai ir diplomantai apdovanoti prizais, dalyviai pasidalino įspūdžiais apie renginį savo miesto spaudoje.

     2015 m. vasario 22 d. įvyko II-asis instrumentinių ansamblių festivalis „Mokytojas ir Mokinys“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25- mečiui. Į šv. Kotrynos bažnyčios salę atvyko 43 ansambliai iš Klaipėdos, Druskininkų, Panevėžio, Nemenčinės, Ukmergės, Raseinių, Molėtų, Rudaminos,  Naujosios Akmenės, Elektrėnų, Širvintų, Vilniaus muzikos, meno mokyklų. Renginį vedė Janina Pranaitytė, dalyvius pasveikino garbės svečias – LMTA prof. E. Gabnys.  Skambėjo įvairių žanrų, epochų muzika. Mokytojai pasidalino naujomis muzikinio ugdymo formomis, populiarino ansamblinį muzikavimą. Visiems mokytojams, koncertmeisteriams ir mokiniams buvo įteikti dalyvių diplomai ir atminimo medaliai. Festivalio dalyviams koncertavo Vilniaus Balio  Dvariono muzikos mokyklos fleitų orkestras  (vadovas M. Pupkovas).  Ansamblinio grojimo džiaugsmas lydėjo visus dalyvaujančius muzikos šventėje…

Projekto vadovė Liudmila Ikonikova


II respublikinis muzikos (meno) mokyklų instrumentinių ansamblių festivalis „Mokytojas ir Mokinys“,
skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui

Renginio programa

Renginio nuotraukos


I respublikinis muzikos (meno) mokyklų instrumentinių ansamblių festivalis „Mokytojas ir Mokinys“, skirtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-mečiui

mokytojas-mokinys-2013

BUKLETAS